Menu

 ВИМОГИ ДО ЗАСОБІВ ДИСТАНЦІЙНОЇ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ 

КОМЕРЦІЙНИХ ВУЗЛІВ ОБЛІКУ ГАЗУ (ВОГ)

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ КОМЕРЦІЙНИХ ВУЗЛІВ ОБЛІКУ!

Згідно пункту 4 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р. № 2494, власникам комерційних вузлів обліку природного газу (крім комерційних вузлів обліку, які використовуються в побуті) забезпечити облаштування засобами дистанційної передачі даних власні комерційні вузли обліку в наступні терміни:

 

Річний обсяг обліку

природного газу у

  Споживача становить   

 Терміни

  облаштування 

 Дата

 облаштування 

 більше 3 млн.м3  протягом півроку року з дня набрання чинності цієї постанови  до 27.05.2016р.
 від 1 млн.м3 до 3 млн.м3  протягом одного року з дня набрання чинності цієї постанови  до 27.11.2016р.
 від 100 тис.м3 до 1 млн.м3  протягом одного року та шести місяців з дня набрання чинності цієї постанови  до 27.05.2017р.
 від 10 тис.м3 до 100 тис.м3  протягом двох років з дня набрання чинності цієї постанови  до 27.11.2017р.
 менше 10 тис.м3  протягом двох років та шести місяців з дня набрання чинності цієї постанови  до 27.05.2018р.

    Разом з тим, відповідно до пунктів 3, 4 глави 3 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 (далі - Кодекс ГРМ) організація та облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних здійснюється у такому порядку:

- отримання у Оператора ГРМ технічного завдання на проектування організації та облаштування засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку;

- розробка на підставі технічного завдання Оператора ГРМ робочого проекту з організації та облаштування системи дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку та його погодження Оператором ГРМ;

- закупівля необхідного обладнання, монтаж засобів дистанційної передачі даних, налагодження каналів зв'язку і передачі даних та перевірка достовірності переданих (зчитаних) даних до Оператора ГРМ;

- прийняття в експлуатацію засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку за участі Оператора ГРМ, що має підтверджуватися відповідним актом введення в експлуатацію.

 

ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ 

1. ВИМОГИ ДО ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

Перелік даних, що мають передаватися до оператора ГРМ визначається розділом 11 «Правил обліку природного газу…» Наказ Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 р. N 618.

2. ВИМОГИ ДО ПІДКЛЮЧЕННЯ ТА МІСЦЬ ВСТАНОВЛЕННЯ ЗАСОБІВ ДИСТАНЦІЙНОЇ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ  

2.1. Підключення засобів дистанційної передачі даних до комерційного вузла обліку газу здійснюються до вимог паспортів заводів-виробників складових комерційного вузла обліку газу.

2.2. Місце монтажу засобів дистанційної передачі даних повинно забезпечити захист від несанкціонованого втручання в їх роботу та роботу складових вузла обліку газу, від пошкодження, від несанкціонованого демонтажу.

3. ВИМОГИ ДО ОБЧИСЛЮВАЧІВ ТА КОРЕКТОРІВ

- Обчислювач чи коректор повинен підтримувати цифровий протокол передачі даних для зв’язку з засобами дистанційної передачі даних..

- Обчислювач/коректор повинен мати іскрозахищений інтерфейс «БІ-RS232» для обміну даними.

4. ВИМОГИ ДО ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ

4.1. Лічильник газу з механічним відліковим механізмом (роторний, мембранний, турбінний тощо) повинен бути зі встановленим в нижчому розряді датчиком імпульсів для взаємодії з засобами дистанційної передачі даних (наявність або відсутність датчика вказана в паспорті лічильника газу).

4.2. Лічильник газу з електронним цифровим індикатором (ультразвуковий, турбінний тощо) повинен обов’язково мати гальванічний розв’язаний вихід імпульсної лінії з тривалістю імпульсу не менше 50 мс, для підключення до засобів дистанційної передачі даних.

5. ВИМОГИ ДО ЗАСОБІВ ДИСТАНЦІЙНОЇ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ:

- Потужність: не більше 3 Вт

- Резервне живлення: літієва батарея

- Тип інтерфейсу: RF / USB

- Тип підтримуваного модему: інтелектуальний GSM радіотермінал.

- Забезпечити цілодобову роботу дистанційної передачі даних ВОГ для передачі даних від комерційного вузла обліку до ПАТ «Тернопільгаз»

- Передбачити постійне джерело живлення засобів дистанційної передачі даних та резервне на випадок виходу з ладу постійного. Резервне джерело живлення повинно забезпечувати постійну роботу обладнання на протязі 3-х діб.

6. ІНШІ ВИМОГИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ЗАСОБІВ ДИСТАНЦІЙНОЇ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ

6.1. Розробка робочого проекту з організації та облаштування дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку забезпечується споживачем (власником комерційного вузла обліку) за його рахунок.

6.2. Робочий проект в установленому порядку повинен бути погоджений ПАТ «Тернопільгаз». Один примірник споживач передає на зберігання ПАТ «Тернопільгаз».

6.3. Закупівля обладнання, монтаж, налагодження, перевірка достовірності переданих даних забезпечується споживачем (власником комерційного вузла обліку) за його рахунок.

6.4. Проектування та монтаж обладнання повинно відповідати вимогам чинних нормативно-правовим документам та паспортам заводів-виробників обладнання.

6.5. Приймання в експлуатацію засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку здійснюється за участі представника ПАТ «Тернопільгаз» з оформленням відповідного акту введення в експлуатацію.

6.6. Обслуговування введених в експлуатацію засобів дистанційної передачі даних на комерційному вузлі обліку забезпечується споживачем (власником комерційного вузла обліку) за його рахунок.

6.7. Введені в експлуатацію засоби дистанційної передачі даних цілодобово повинні бути готовими до передачі даних до ПАТ «Тернопільгаз».