Історія підприємства
Кожна мить історії - унікальна і неповторна. Позаду залишаються сторінки буденних турбот і величні звершення, моменти величезного напруження і радісні хвилини перемог. А найважливіше, що залишається - це добра пам`ять. І потрібно запам`ятати усе таким, як воно було. Для нащадків...
Природа щедро обдарувала своїми багатствами Західну Україну. Перші довоєнні газопроводи беруть свій початок з Дашави, де вперше пробурено свердловину, з якої вдарив потужний струмінь прикарпатського газу. Звідси живими артеріями простяглися газопроводи по Галичинні. Після війни почався новий етап газифікації відбудованої України.

Після введення в експлуатацію унікального магістрального газопроводу Дашава - Київ у 1948 році розпочалася широка газифікація повоєнних міст України. Зважаючи на дефіцит потужної техніки і кваліфікованих кадрів, робота була нелегкою. Але переборювати навіть найбільші труднощі газовикам допомагало гаряче прагнення принести блакитний вогник до осель співвітчизників.
У 1948 році в Тернополі було змонтовано перший газопровід, саме тоді загорівся перший пальник у котельні електростанції на вулиці Івана Франка. До речі, першим у Тернополі було газифіковано будинок №17 теж на вулиці Івана Франка, але вже у 1949 році, коли газ дійшов до мешканців міста. Безпосередню участь у цій справі брали Микола Васильович Задера і Йосип Йосипович Кошелєвський. Вони пам`ятають перші кроки організації Тернопільгаз. З теплотою у серці згадують ветерани перше приміщення тодішньої газової служби, що знаходилася на вулиці Коперника.

Створена у тому ж році виробничо - експлуатаційна контора Тернопільгаз силами кількох десятків працівників впевнено робила свої перші кроки, поступово набираючи обертів.
До осель тернополян у ті перші роки газифікації блакитний вогник приносили: М. Ф. Осадчук, Л. І. Іщук, Г. А. Секрієр, О. А. Іщук, Г. М. Гевко, П. Ф. Бірюкова, М. П. Кравчук, К. М. Вовк, З. В. Єднаковський, О. Д. Сікорова, П. А. Урбан, Є. П. Вовна, А. В. Горечний, В. О. Волинець, О. Д. Чорний, О. Й. Чоловічок, В. В. Фундалевич, С. П. Мариняк, М. М. Суходольська, Є. Г. Цвях, В. В. Бор.

Ветеранів у колективі шанують і пам`ятають, складаючи їм дяку і доземний уклін за роки невтомної праці на благо тих, чиї оселі потребували блакитного вогника та затишку. Всі ці перші роки першопрохідці газової служби активно розбудовували газові мережі на Тернопіллі. І вже з 1958 року газове господарство набуває широкого розмаху в області.
Поступово газ приходив у кожний район. Останнім райцентром, де було запалено блакитний вогник природного газу, у 1997 році став Кременець. Нитки газових мереж, неначе життєві артерії, охопили Тернопілля. Сьогодні територією Тернопільщини проведено шість магістральних газопроводів: Дашава - Київ, КЗУ-1, КЗУ-2, Уренгой - Помари - Ужгород, Союз, Ямал - Торжок - Ужгород.

Сьогодні газове товариство - діловий партнер переважної більшості підприемств області. Його діяльність спрямована на багато напрямків. На сьогоднішній день Тернопільгаз не тільки спрямовує свою діяльність на забезпечення потреб народного господарства і населення в природному та зрідженому газі, але й бере участь у визначенні основних напрямків і перспектив розвитку газового господарства Галичинни, соціальної політики в області, її реалізацію, проведення заходів щодо організації та розширення виробництва газового обладнання та приладів, запасних частин тощо. Для працівників створені комфортні умови праці, комп`ютеризовані виробничі процеси.

У затишному будиночку на вулиці Чернівецькій, що у Тернополі, зі всіх боків оточеному зеленими насадженнями, розташувався сучасний офіс об`єднання ТЕРНОПІЛЬГАЗ.
З кабінету Олега Івановича починається газове господарство Тернопільщини. А найяскравішим фрагментом цього кабінету є карта з кольоровими прапорцями, котрими позначено, коли і куди в області було проведено газ.У 1970 році слюсарем з обслуговування підземних газопроводів почав трудову діяльність у газовому господарстві Тернопільщини Олег Іванович Караванський. З 1987 року і по сьогоднішній день він очолює Тернопільгаз.

Самодисципліна - одна із найважливіших складових успіхів роботи. Олег Іванович зумів обрати чітко виважену лінію у керівництві. Він вимогливий, але дуже об`єктивний. Лояльний, коли цього вимагає ситуація, і завжди готовий підтримати ініціативу та хороші починання. Саме в цьому - динаміка росту тих, хто йде позаду керівника.
Для забезпечення якісного виконання усіх напрямків діяльності Тернопільгазу існує чітке підпорядкування і субординація працівників. Важлива роль у колективі належить першому заступнику голови об`єднання Петрові Омеляновичу Канаку та колишньому головному інженеру Віктору Васильовичу Ємяшеву. Без перебільшення можна сказати, що без їх наполегливої праці й щоденої участі у процесі виробництва не можна було б досягти таких результатів.

Керівники газового господарства
1948 - 1949 рр. - 1949 - 1950 рр. - 1950 - 1952 рр. - 1952 - 1953 рр. - 1953 р. - 1953 - 1978 рр. - 1978 - 1987 рр. - з 1987 р. - | М. П. Тришкін В. Н. Медведєв П. І. Печонкін І. М. Бойко Є. Н. Стратієвський В. І. Безштанківська В. В. Ємяшев О. І. Караванський |





