Шановні абоненти! Будь ласка, передавайте показники лічильників з 1 по 5 число кожного місяця та у разі виявлення запаху газу дзвоніть 104 У разі виявлення запаху газу дзвоніть 104
Звернення Асоціації газового ринку України

Звернення Асоціації газового ринку України

30.10.2019 10:50

Рішення НКРЕКП про так зване «поетапне підвищення» тарифів на розподіл газу – прямий шлях до банкрутства підприємств газорозподільної галузі та нового оператора ГТС, успішна діяльність якого є запорукою збереження транзиту газу в Європу.

25 жовтня 2019 року на громадських слуханнях НКРЕКП було прийнято рішення про так зване поетапне «підвищення» тарифів на розподіл газу, яке насправді зменшить виручку операторів ГРМ на третину. Таке рішення свідчить про зневагу членів НКРЕКП до проблем галузі, адже воно призведе до подальшого зростання збитків Операторів ГРМ. Лише впродовж опалювального періоду 2019-2020 років підприємства отримають 4,3 млрд. грн. збитків від такого «підняття» тарифу. Цей штучно створений дефіцит поглибить неплатежі між учасниками ринку газу та призведе до накопичення боргів тепер вже перед новоствореним Оператором ГТС, який є ключовою фігурою національного ринку, а також для транзиту газу в Європу.
Асоціація неодноразово протягом останніх років наголошувала на критичній ситуації, що склалась в галузі. Регулятор вже чотири роки нехтує своїми обов’язками та проводить цілеспрямовану дискримінаційну тарифну політику, яка призвела за цей час до збитків, що перевищили 20 млрд. грн. В умовах, коли тарифи не переглядались з 2016 року, так зване «підвищення» тарифів на 30%, озвучене головою НКРЕКП Оксаною Кривенко, є знущанням над галуззю, в якій працюють понад 50 тис. українців.
Через низькі зарплати галузь щорічно втрачає біля 10% кваліфікованого персоналу. Запропоноване НКРЕКП рішення ситуацію лише поглиблює - якщо в діючих тарифах на розподіл рівень зарплати газовика складає 5,9 тис. грн, то після так званого «підвищення» працівники галузі мають отримувати 7,7 тис. грн. Це на третину менше від офіційної середньої зарплати в Україні та вдвічі нижче від середніх зарплат в енергетиці. Отже, фахівці вимушені звільнятися і їхати за кордон, шукати кращої долі.
Зважаючи на те, що рішення НКРЕКП про так зване «підвищення» тарифів на розподіл насправді створює фінансову кризу на газовому ринку та веде до банкрутства нового незалежного Оператора ГТС, Асоціація газового ринку звертає увагу Європейської комісії та Секретаріату Енергетичного cспівтовариства на загрозу енергетичній безпеці країни, а також інтеграції з енергетичними ринками Євросоюзу.

Джерело: http://agru.org.ua